Hakkımızda

Fizyoterapist Oya Koçer

1987 yılında Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olarak, mesleki tecrübelerini arttırmak ve yeni gelişmeleri takip etmek amacıyla Amerika Birleşik Devletleri St. Joseph ‘s Hospital ‘da özel bir projede bir yıl süreyle çalışmıştır.
1989-1993 yılları arasında International Hospital Fizik Tedavi bölümünde fizyoterapist olarak çalışmış, bölüm şefliğini yürütmüştür.
1993 yılında ,hamileliği döneminde Atlanta,Georgia ‘da normal doğum ve nefes egzersizleri konusunda eğitim almış ve 1994 yılında ayni yerde bebegini normal doğumla dünyaya getirmiştir.Ayni zamanda da
-Emory University &Hospital
-West Paces Ferry Hospital
-Scottish Rite Children’s Hospital ‘ da eğitim ve çalışmalara katılmıştır.
1995 yılında Oya Exercise Club adını verdiği merkezini
İstanbul , Caddebostan’da kurmuştur.
-Hamilelik ve doğum,
-Emzirme ve bebek bakımı,
-Anne ve bebek dansı
-12-24 ay bebek jimnastiği,
-3-6 yaş çocuk jimnastiği ,
programlari ile Türkiye’de bu alanda yeni calismalar başlatmış ve bu konuda uzun yıllar birçok kez gazete,dergilerde yer almış,televizyon programları,haber , sağlık programları ve seminerlere konuşmacı olarak katıl-mıştır.

AÇEV,TEMA ,Bedensel Engelliler Derneği ,Darüşşafaka Cemiyetlerine destek olmaktan , FizyoMed olarak sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktan mutluluk duymuştur

1998 yılında FizyoMed olarak isim değişikliği ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olmuştur.
-Bel&Boyun problemleri
-Ortopedik ve Nörolojik Rehabilitasyon
-Geriartri Rehabilitasyon(Yaşlı rehabiltasyon)
-Osteoporoz Programları’nı ilave etmiştir.

FizyoMed ,farkındalığı arttırmak amacıyla konusunda uzman, tıp doktoru, öğretmen, hemşire ,spor öğretmeni ve bir çok değerli konuğa ev sahipliği yapmıştır. Merkezinde yoga, ilk yardım, çocuklarla drama,resim psikoloji,kuantum,NLP ,Felden craiss ,nefes terapi ve dans terapi yontemleri uygulanmistir.
Fzt. Elizabeth Nobel ile birlikte kadınlarda yaşanabilen idrar kaçırma sorunları konusunda eğitim vermiş ve doğum sonrasında kadın sağlığını ilgilendiren bu önemli konudaki çalışmalarıni da merkezinde başlatmıştır.
Anneler ve bebeklerle ilgili sitelerde yazı ve deneyimlerini paylaşarak okurlarıyla buluşmuştur.Anne ve Bebek fuarları,Mothercare,Bebek.com ‘da eğitimler vermiştir.Bebeğim ve biz dergisinde derginin kuruluşundan itibaren her ay düzenli olarak yazı ve fotograflarıyla anne adaylarına egzersizler ve önerileri yayınlanmıştır.

2004 yılında ikinci bebegini sezeryan doğum ile dünyaya getirmiştir.
2005 yılında zayıflama , form programları ve yüz terapilerini FizyoMed ‘in çalışmalarına eklemiştir.

Koçer, vücudumuza vereceğimiz en iyi hediyelerden birinin, fiziksel özelliklerimize ,yaşımıza uygun ,doğru ve bilinçli yapılan egzersiz olduğunu vurgulamaktadır.
Günümüzde,egzersizin önemi daha iyi anlaşılmış ve sağlıklı yaşamın kurallarından biri olarak kabul edilmiştir

Çalışma hayatı ,alışkanlıklar, kilo, hastalıklar, genetik özellikler, sakatlanmalar , hamilelik , doğum, menapoz,yaşlılık gibi özel dönemler
günlük yaşantımızı etkileyen faktörlerdir. Bu dönemlerde, vücudun sağlık ,uyum ve dengesini yeniden kazanarak , yaşam kalitesini arttırmak önemlidir.

Bu nedenle , her bireyin özellikleri değerlendirilerek tespit edildikten sonra terapi programı düzenlenir.

FizyoMed,sağlık fiziksel-zindelik, form, ve bakım icin uygun ve etkili programlarla, yeni teknoloji ve metodlarla hizmetinizdedir.